توصیه های ضروری قبل از تزریق چربی

خانه | مطالب آموزشی | توصیه های ضروری قبل از تزریق چربی

توصیه های ضروری قبل از تزریق چربی

توصیه های ضروری قبل از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی باید بدانید که:

انجام تست های آزمایشگاهی و ارزیابی های پزشکی مصرف برخی داروها یا تنظیم داروهای مصرفی فعلی قطع مصرف سیگار قبل از عمل جراحی پرهیز از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل های گیاهی چرا که احتمال خونریزی را افزایش می دهند. توصیه های ضروری بعد از عمل جراحی مهم است تا ۴۸ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد هر نیم ساعت ۵ تا ۱۰ دقیقه در ناحیه عمل استفاده كنید (به جز هنگام خواب) از هنگام عمل تا ۷۲ ساعت افزایش ورم خواهید داشت پس از آن موضع کاهش تورم دارد و در عرض ۱۰، ۱۵ روز حالت عادی خواهید داشت. در موارد بسیار کمی ممکن است کبودی ایجاد شود که نیاز به هیچ کار خاصی نداشته، خود به خود جذب می شود. از کمپرس گرم به هیچ وجه استفاده نكنید.۵ تا ۶ هفته از محیط های گرم و آفتابی و سونا اجتناب ورزید. محل برداشتن چربی ممکن است تا چند ساعت ترشحات خونابه ای داشته باشد که فقط لازم است پانسمان خیس شده را تعویض كنید. از کاربرد مواد آرایشی تا ۱۰تا۱۲ روز اجتناب ورزید.

آیا تزریق چربی، بدون عارضه و ایمن است؟

تزریق چربی یک پروسه غیر جراحی و تقریبا کم عارضه است و در صورتی هم که توسط یک جراح با تجربه و کارآمد انجام شود، عوارض آن به صفر نزدیک خواهد بود. هرچه بتوان تکنیک برداشت و تزریق را با آسیب کمتری انجام داد تا چربی به دست آمده بیشتر زنده بماند، نتایج به دست آمده نیز بهترخواهد بود. برخی از عوارض ممکن است وجود داشته باشد که موقتی بوده و برطرف می شود مانند درد، تورم، خونریزی، عفونت و… .

 چگونه می توان بهترین نتیجه را در تزریق چربی ها داشت؟

تقریبا در تمام بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی میماند که این مقدار فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و ممکن است ۶ ماه تا یک سال بعد، برای دستیابی به نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داشته باشیم تا میزان بزرگ شدن و پرشدن محل موردنظر به میزان دلخواه برسد. تعدادی از جراحان چربی گرفته شده از بدن افراد را به مدت یک سال در حالت منجمد نگه می دارند ولی بعضی دیگر در هرجلسه از چربی تازه بدن استفاده می کنند که این روش برای درمان موثرتر است.

به نظر میرسد تزریقات مکرر مقادیر کم در طول زمان نتایج بهتری نسبت به یک نوبت تزریق با حجم بالا که منجر به پایداری کمتر و جذب بیشتر می شود، دارد. نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خونرسانی، بیشترین ماندگاری راخواهد داشت. بیشترین ماندگاری درنواحی پیشانی، زیرچشم، گونه وپشت دست وکمترین ماندگاری در نواحی مانند لب و خط اخم است.

تزریق چربی به زیر چشم چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به زیر چشم نسبت به تزریق چربی به سایر نقاط بدن دشوارتر می باشد .چرا که پوست پلک پایین نازک و ظریف است و تزریق در این ناحیه نیازمند دقت و ظرافت بیشتری می باشد .بنابراین حتما تزریق این ناحیه را سرسری نگرفته و به دست جراح حاذقی بسپارید.

هزینه و قیمت تزریق چربی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه و قیمت تزریق چربی بر اساس فاکتورهایی نظیر مقدار چربی انتقال یافته ، مقدار اصلاح انجام شده بر روی بافت های چربی، هزینه تزریق چربی ،تعداد واحد تزریق ،منطقه تحت درمان و دستمزد جراح محاسبه می گردد.

نتیجه گیری

*  تزریق چربی روشی ایمن و بی خطر جهت حجیم سازی و جوانسازی صورت می باشد .
* نتایج حاصل از این روش دائمی می باشد.
* اثرات جادویی آن کاملا در جوانسازی پوست مشخص و قابل مشاهده می باشد .
* از این تکنیک می توان در نواحی چانه، گونه، لب ها، زیر چشم ، دور چشم باسن و سینه استفاده نمود.
* استفاده از این روش در سنین بالا می تواند در رفع مشکلات ناشی از افزایش سن تاثیر بسزایی داشته باشد
* .به دلیل برداشت چربی از بدن خود فرد احتمال بروز آلرژی و پس زدن چربی وجود ندارد.
* در نتیجه عوارض ناشی از این روش بسیار پایین است .
* این روش بدون بیهوشی انجام می شود .
* برای کسب نتیجه مطلوب تر تکرار جلسات درمانی ضروری به نظر می رسد .
* در نهایت می توان گفت این روش بهترین و اقتصادی ترین روش برای جوانسازی پوست می باشد و خطرات کمتری را به دنبال داشته و نتایج حاصله بسیار شگفت انگیز خواهد بود .


آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستيک و زيبايی
کانال تلگرام : dr_mehdirasti
ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.