۱۲ خرداد ۱۳۹۸

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

 

پس از انجام روش های زیبایی، خوابیدن بعد از بوتاکس و استراحت کردن طبیعی است اما پس از بوتاکس باید مواردی را رعایت کنید تا باعث بهبودی سریع تر شما شود.

روش بوتاکس معمولا برای از بین بردن خطوط عمیق پوست به کار می رود. در روش بوتاکس با استفاده از تزریق زیر پوستی، آن ناحیه از پوست بی حس شده و باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. با این روش، ظاهر پوست جوان تر و زیباتر شده و از پوستی زیبا برخوردار خواهید شد.

اثر دهی بوتاکس معمولا از دو تا ده روز پس از آن بوده و به طور معمولا حداکثر تاثیر آن تا شش ماه پس از تزریق بوتاکس است. برای انجام بوتاکس ابتدا با متخصص مشورت کرده و پزشک متخصص نواحی مورد نظر را با توجه به سن و شرایط پوستی شما در نظر گرفته و تزریق بوتاکس انجام می شود.

روش بوتاکس معمولا در ناحیه پیشانی، اطراف چشم و کنار لب به کار می رود. در روش زیبایی بوتاکس مانند روش های زیبایی دیگر، باید مراقبت های لازم انجام شود تا مشکلی ایجاد نشده و نتایج بهتری به دست آید. یکی از مواردی که باید بعد از بوتاکس رعایت کنید، نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس است.

چه مدت بعد از بوتاکس می توانم بخوابم و استراحت کنم؟

برای خوابیدن بعد از بوتاکس از آنجایی که جذب مواد تزریقی بوتاکس نیاز به زمان دارد، شما باید حداقل چهار ساعت پس از بوتاکس صبر کرده و سپس می توانید برای استراحت، بخوابید.

علاوه بر این، هنگام خوابیدن بعد از بوتاکس باید موارد زیر را رعایت کنید تا مشکلی ایجاد نشود:

  • سر خود را بالا نگه دارید
  • اجتناب از حرکت زیاد هنگام استراحت
  • توصیه می شود از کمپرس یخ استفاده نکنید

بهترین مواردی که می توانید در چهار ساعت اول پس از بوتاکس انجام دهید، استراحت کردن به حالت نشسته است.

آیا می توانم شب پس از بوتاکس بخوابم؟

چگونگی خوابیدن بعد از بوتاکس سوالی است که به طور معمول یک سوال مشترک در بین بیمارانی است که بوتاکس انجام داده اند. شما باید قانون چهار ساعته را در مورد بوتاکس رعایت کنید یعنی حداقل چهار ساعت پس از درمان با بوتاکس، منتظر بمانید.

برای جلوگیری از هر گونه اختلال در الگوی خواب خود، یک زمان مناسب و معین را برای استراحت در نظر گرفته و تا چند شب پس از بوتاکس در همین ساعت استراحت کنید.


آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
کانال تلگرام : dr_mehdirasti
ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@