۱۰ خرداد ۱۳۹۸

همه چیز درباره لیپولیز

همه چیز درباره لیپولیز

لیزرلیپولیز

لیزر لیپولیز  یک روش کم تهاجمی است که به کمک لیزر با فیبر نوری در طول موج های مختلف و به کمک گرما به تخریب وذوب کردن بافت چربی کمک می کند. این روش یک فرآیند متفاوت از لیپوساکشن است که شامل حذف چربی از بدن با استفاده از ساکشن خلاء می شود. مزایای دیگر لیزر لیپولیز این است که سیخک های ساخت کلاژن پروتوئینی، پوست را سفت و کشیده تر می سازد. نتایج پزشکی بدست آمده از جراحی لیزر لیپولیز و لیپوساکشن بیش از دو هزار نفر در طول سه سال نشان می دهد که بیماران به واسطه لیزر لیپولیز به طور کلی بخش عمده و قابل توجه ای از چربی خود را از دست دادند و شاهد افزایش سفتی پوست خود بودند. ضمن اینکه این بیماران متحمل هیچ گونه عوارض عمده نشده اند هرچند برخی از درد خفیف و کبودی شکایت داشته اند.

ملاحضات بهداشتی و ایمنی در لیزر لیپولیز

نتایج مطالعات نشان می دهد که لیزر لیپولیز یک درمان بی خطر و موثر برای هدف گرفتن قسمت های دارای چربی است و از آنجایی که این روش درمانی به صورت سرپایی انجام می شود به طور کلی بهبود در این روش بسیار سریع است. با دکتر خود صحبت کنید تا بفهمید شما گزینه خوبی برای لیزر لیپولیز هستید یا شرایط شما برای لیپوساکشن مناسب تر است یا هر دو را می توانید انجام دهید.

لیزرلیپولیز چه مزیت هایی به همراه دارد؟

  • حداقل تهاجم در این روش
  • مدت زمانی انجام این کار نسبت به روش های دیگر بسیار کوتاه است
  • مراقبت های پس از درمان کم تر
  • کم ترین مقدار خونریزی
  • بهبود سریع با زمان از کار افتادگی کم تر
  • قابلیت تکرار عمل در صورت نیاز برای نواحی وسیع تر
  • نادر بودن عوارض جانبی جد
  • صاف کردن پوست
  • سفت کردن پوست با کمک کلاژن
  • بدون نیاز به بستری

پزشکان با صلاحیت، قبل از انجام درمان، درباره عوارض جانبی احتمالی با فرد گفتگو می کنند.

چه افرادی کاندید مناسب برای لیزلیپولیز نیستند؟

اگر در بدن خود چربی اضافی دارید که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند، می توانید از لیزر لیپولیز ران و باسن استفاده کنید. متاسفانه افراد مبتلا به  عارضه های قلبی، دیابت کنترل نشده ( در صورت دیابت باید حتما با پزشک متخصص مشورت شود)، عارضه های کلیوی، سرطان و وجود پیچ و پلاک های فلزی در ناحیه مورد درمان نمی توانند کاندید لیزرلیپولیز باشند. تمامی افراد برای انجام لیزرلیپولیز ران ، باسن و .. باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشند. محدودیت سنی حداکثر برای این عمل وجود ندارد با این حال، مناسب بودن این عمل برای شما، در جلسه ی مشاوره ی رایگان با جراح مورد بحث قرار خواهد گرفت.

چرا پوشیدن گن بعد از انجام لیزرلیپولیز ضروری است؟

همچنین نکاتی که بعد از عمل باید فرد به آن توجه کند، پوشیدن گن های مناسب است که از تجمع مایعات و شلی پوست جلوگیری می کند.

لیپولیز
لیپولیز

آیا اثر لیزرلیپولیز ماندگار است؟

در صورتی که فرد بعد از انجام لیزرلیپولیز ناپرهیزی نکند و سعی کند از یک رژیم غذایی اصولی اما نه سخت پیروی کند و ورزش کند این کاهش سایز ماندگار خواهد بود.


 آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

آدرس:اصفهان-دروازه شیراز-مجتمع آزادی-جنب بانک اقتصاد نوین-واحد ۶

تلفن:۳۶۶۳۳۵۴۵ -۳۶۶۱۰۵۹۶

کانال تلگرام : dr_mehdirasti

ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@