۱۵ آبان ۱۳۹۸

اصلاح بینی گوشتی با جراحی بینی

اصلاح بینی گوشتی با جراحی بینی

 اصلاح بینی گوشتی با جراحی رینوپلاستی

عمل جراحی رینوپلاستی بینی برای جراحی بینی گوشتی نیازمند تغییر شکل دادن غضروف طرفی بینی بیمار است. اما چگونه سر بینی پهن و عریض بیمار به خاطر غضروف طرفی اصلاح شده و یک بینی باریک و مثلثی شکل با ظاهر مناسب برای بیمار ایجاد می شود؟

مشابه سایر انواع مشکلاتی که برای اصلاح آنها از جراحی زیبایی استفاده می شود، روش های متعدد درمانی برای جراح پلاستیک با تقبل هزینه عمل بینی گوشتی ، به منظور تغییر شکل بینی گوشتی و اصلاح ظاهر آن وجود دارد که برخی از این روش ها در ادامه توضیح داده شده است.


بیشتر بخوانید : نتیجه جراحی بینی گوشتی 


تکنیک دستکاری سر بینی گوشتی

یک انتخاب برای اصلاح ظاهر و پیشگیری از عوارض عمل بینی گوشتی ، کوچک کردن غضروف پایین در دو طرف بینی است و به این ترتیب می توان یک بینی کوچکتر برای بیمار ایجاد کرد.

این تکنیک رینوپلاستی به نام تکنیک دستکاری سر بینی شناخته می شود و در آن غضروف اضافی از سر بینی برداشته می شود. در ادامه با جمع کردن پوست سر بینی پس از جراحی، یک ظاهر کوچک و زیبا برای سر بینی فرد ایجاد می شود.

در این شرایط جراح بینی می بایست بخشی از مقدار غضروف طرفی را نگه دارد تا به این ترتیب حمایت لازم را برای سر بینی ایجاد کند. در صورتی که تکنیک دستکاری سر بینی بیش از حد لازم بر روی یک بیمار استفاده شود، آنگاه غضروف طرفی پایینی باقیمانده به قدری کاهش می یابد که امکان باز نگه داشتن سوراخ های بینی بیمار وجود نخواهد داشت.

این شرایط در نهایت می تواند باعث افتادگی ناخواسته سوراخ های بینی و کوچک شدن بیش از حد ناحیه سر بینی باشد. به همین خاطر معمولاً می بایست حداقل ۹ تا ۱۲ میلی متر از غضروف طرفی پایین در هنگام استفاده از این تکنیک حفظ شود.

برای انجام این کار، به مقدار کافی غضروف در ناحیه بینی بیمار برای حفاظت و نگهداری مناسب از ظاهر و عملکرد سر بینی باقی خواهد ماند.


انتخاب جراح بینی اصفهان