جراحی کوچک کردن سینه (اهداف، اصول جراحی، مشاوره و …)

جراحی کوچک کردن سینه (اهداف، اصول جراحی، مشاوره و …)

جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی اندازه و وزن پستان‌های بزرگ را کمتر می‌کند و در عین حال آنها را سفت‌تر می‌کند و هاله دور سینه (پوست تیره‌تر اطراف نوک پستان) را نیز در صورت لزوم کوچکتر می‌کند. این عمل راحتی و اعتماد به نفس بیشتر را برای بیماران به ارمغان می‌آورد و سینه را متناسب‌تر و خوش‌فرم‌تر می‌کند. جراحی کوچک کردن سینه بسیار شبیه به لیفت سینه است، با این تفاوت که میزان برداشت بافت در آن بیشتر است.

 

اهداف جراحی کوچک کردن سینه

اهداف کوچک کردن سینه به شرح زیر است:

  • کوچک کردن سینه‌ها از طریق برداشتن چربی و بافت اضافی
  • زیباتر کردن شکل سینه و گرد و خوش فرم کردن آن
  • برجسته‌تر کردن سینه
  • تغییر موقعیت برآمدگی سینه و ترکیب نوک پستان ـ هاله دور سینه به منظور جوانسازی

مشاوره اولیه

دکتر مهدی راستی اردکانی از مراجعین می‌خواهند تا انتظارات خود از عمل کوچک کردن سینه را در جلسه مشاوره به روشنی و صادقانه بیان کنند. دکتر راسخی متغیرهای تاثیرگذار بر عمل مانند سن، اندازه و شکل سینه و ویژگی پوست را بررسی می‌کنند. ایشان در مورد محل قرارگیری آتی نوک پستان و هاله دور سینه به بیمار توضیح می‌دهند که در طول عمل بالاتر برده می‌شود. دکتر راسخی جزییات عمل را بیان می‌کنند، بیمار را با عوارض و محدودیت‌ها آشنا می‌کنند و مطمئن می‌شوند که بیمار با آگاهی از باقی ماندن جای زخم با انجام عمل موافقت می‌کند. همچنین دکتر مهدی راستی اردکانی بیمار را با نوع بی‌حسی، محل انجام عمل و هزینه‌های آن آشنا می‌کنند.

متقاضیان ایده‌آل

بانوانی که از نعمت سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستند، می‌توانند برای دستیابی به راحتی بیشتر، کاهش محدودیت‌ها و داشتن سینه‌هایی زیباتر برای انجام عمل کوچک کردن سینه اقدام کنند. اگر سینه‌های بزرگ و سنگین عامل ناراحتی روانی شدید باشد، سلامت جسمی را به خطر بیاندازد یا سد راه بروز توانایی‌های ورزشی شود، جراحی کوچک کردن سینه راه حل تمام این مشکلات خواهد بود. درد کمر، شانه و گردن ناشی از سینه‌های بزرگ در صورت اهمال در درمان آنها مشکلات بلندمدتی را به دنبال خواهد داشت.

عوارض سینه‌های بزرگ از بروز مشکلات جسمی فراتر می‌رود، زیبایی و تعادل را به هم می‌زند و اعتماد به نفس را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بانوانی که در بالاتنه احساس سنگینی می‌کنند یا تصور می‌کنند سینه‌هایشان با بقیه اندام تناسب ندارد، بهتر است عمل کوچک کردن سینه را امتحان کنند.

تعریق زیاد، جوش‌ها و حساسیت‌های پوستی، عفونت زیر پستان، شیارهای عمیق روی شانه‌ها که جای بند سینه‌بند است، ناراحتی‌های پوستی، اضطراب و ناراحتی روانی، دشواری در خرید لباس و ناتوانی در شرکت در فعالیت‌های بدنی از عواملی هستند که بانوان را به انجام ماموپلاستی کاهشی ترغیب می‌کنند.

اصول جراحی

چربی اضافی در بعضی موارد با روش لیپوساکشن و ایجاد برش تخلیه می‌شود. اگر بافت چربی دلیل بزرگی پستان باشد و پوست اضافی وجود نداشته باشد، لیپوساکشن به تنهایی برای کوچک کردن سینه کفایت می‌کند. تکنیک‌های جراحی مورد استفاده برای کوچک کردن سینه شامل بالا بردن سینه به موقعیت طبیعی و کوچک کردن هاله دور سینه نیز می‌شود تا با سینه کوچک شده تناسب داشته باشد. طرح‌های درمانی جراحی برای هر بیمار به طور جداگانه و با توجه به آناتومی خاص بدن وی تهیه می‌شود و اهداف فردی هر بیمار نیز در آن لحاظ می‌شود.

تکنیک جراحی

عمل جراحی یا ماموپلاستی کاهشی برای خارج کردن چربی، بافت غده‌ای و پوست اضافی سینه انجام می‌شود تا پستان‌ها متناسب‌تر شود و ناراحتی ناشی از تحمل سینه‌های سنگین برطرف شود.

بیماران گاهی با توجه به انتظارات خود از عمل تمایل دارند جراحی لیفت سینه و لیپوساکشن را نیز همزمان با جراحی کوچک کردن سینه انجام دهند تا بهترین نتیجه به دست آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.