۱ خرداد ۱۳۹۸

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

زنانی که سینه‌های بزرگی دارند، اغلب از مشکلات جسمی و روحی رنج می‌برند زیرا بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها می‌تواند باعث درد گرفتن کمر و شانه‌ها شود، ورزش کردن را سخت کند و همچنین باعث شود برخی زنان احساس خجالت و کمرویی داشته باشند. به غیر از عمل جراحی، گزینه‌های دیگری نیز برای کوچک کردن سینه وجود دارد که می‌تواند برای برخی از زنان مناسب باشد؛ یکی از این گزینه‌ها روش لیپوساکشن است.

لیپوساکشن یک روش غیرجراحی است که با استفاده از کانولاهای بسیار کوچک، چربی اضافی موجود در بافت سینه‌ها را حذف می‌کند تا شکل و اندازه آنها را بهبود بخشد. در این روش تا جایی که ممکن است برش‌های بسیار کوچکی ایجاد می‌شوند.

 

کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن یک روش زیبایی است که مقادیری از چربی‌های سینه را برمی‌دارد تا اندازه آن را حدود ۱ تا ۲ فنجان کاهش دهد. در برخی موارد، کاهش اندازه سینه می‌تواند بیشتر از ۲ فنجان باشد.

چربی اضافی سینه‌ها به آرامی ذوب و با استفاده از یک ساکشن قوی بیرون کشیده می‌شود؛ این کار باعث می‌شود نتایج عمل هموار و طبیعی‌تر باشد.

لیپوساکشن منجر به سفت‌تر شدن و بهبود شکل سینه می‌شود؛ این روش درمانی بدون ایجاد هیچ‌گونه جای زخم قابل‌توجهی، به بافت ارتجاعی سینه اجازه می‌دهد که منقبض شود و سینه را لیفت کند.

مزایای روش لیپوساکشن

  • دوره بهبودی سریع است.
  • برش‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌شوند که جای زخم قابل‌توجهی برجای نمی‌گذارند.
  • ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شود؛ بنابراین درد و ناراحتی بیمارانی که به بیهوشی عمومی نیاز ندارند، کاهش می‌یابد.
  • از یک مایع ضد باکتری استفاده می‌شود تا احتمال بروز عفونت کاهش یابد.
  • هنگامی که وزن سینه‌ها کاهش پیدا کرد، سینه‌ها به طور طبیعی بالا می‌روند و حالت افتادگی آنها رفع می‌شود.
  • پس از یک دهه تجربه‌ی انجام این روش، خطرات و عوارض جانبی آن به حداقل ممکن رسیده است.
  • چربی ذوب می‌شود طوری که به راحتی و به طور یکنواخت خارج می‌شود؛ این کار باعث می‌شود بتوان مقادیر بیشتری از چربی را با خیال راحت استخراج کرد.
  • عروق خونی دست نخورده باقی می‌مانند طوری که هیچ خونریزی رخ نمی‌دهد یا اگر رخ دهد بسیار کم است، احتمال ایجاد مشکل در روند بهبودی کاهش می‌یابد و همچنین میزان کبودی محل درمان کمتر می‌شود.

افراد مناسب برای عمل کوچک کردن سینه با استفاده از لیپوساکشن

زنانی که بیش از ۲۰ سال سن دارند و سینه‌هایشان چربی اضافی دارد، گزینه‌های ایده آلی برای کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن هستند. البته این روش برای زنان زیر ۲۰ سال هم انجام شده و به نتایج خوبی دست یافته‌اند. اینکه شما گزینه مناسبی برای این روش هستید یا خیر در جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.

آیا لازم است آزمایش‌های خاصی را انجام داد؟

لازم است قبل از عمل و دوباره یک سال بعد از عمل، یک تست ماموگرافی انجام دهید. پزشک در جلسه مشاوره اولیه یک سونوگرافی روی سینه‌ها انجام می‌دهد تا مقدار چربی اضافی سینه‌ها را مشاهده کند. اگر در ماموگرافی قبل از عمل هرگونه کیست یا چیز دیگری مشاهده شود، لازم است سونوگرافی مجددی انجام دهید.

 

روند انجام لیپوساکشن چگونه است؟

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که تهاجم، مداخله و عوارض کمی به دنبال دارد. در این روش برش‎های کوچک ۵ میلی‌متری روی پوست ایجاد می‌شوند تا کانولا درون آنها قرار داده شود. سپس ناحیه‌ای که قرار است تحت درمان قرار گیرد با محلولی پر می‌شود؛ این محلول به بی‌حس شدن این ناحیه کمک می‌کند.

بعد از آن، یک پروب کوچک در داخل سینه جایگذاری می‌شود. سپس چربی ذوب‌شده به آرامی به بیرون کشیده می‌شود. این روش شکلی طبیعی، صاف و هموار به سینه می‌دهد.

اکثر روش‌های کوچک کردن سینه حدود ۲ ساعت طول می‌کشند. بیمار به مدت ۴ ساعت در اتاق درمان به سر می‌برد؛ این زمان شامل ارزیابی قبل و بعد از عمل نیز می‌شود.

لیپوساکشن
لیپوساکشن

دوره بهبودی عمل کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن چقدر است؟

شما می‌توانید بعد از عمل (در همان روز عمل) به خانه بازگردید. اکثر بیماران ما بعد از گذشت حدود ۲ تا ۴ روز به کار خود بازمی‌گردند؛ اگرچه این زمان می‌تواند از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. شما باید به مدت ۶ هفته بعد از عمل لباس‌های فشاری مخصوص بپوشید؛ این لباس در زیر لباس‌های عادی شما پنهان می‌شوند. شما می‌توانید این انتظار را داشته باشید که بعد از حدود ۷ روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. نتایج درمان بعد از گذشت ۶ هفته به طور کامل نمایان می‌شود.

 


 آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

آدرس:اصفهان-دروازه شیراز-مجتمع آزادی-جنب بانک اقتصاد نوین-واحد ۶

تلفن:۳۶۶۳۳۵۴۵ -۳۶۶۱۰۵۹۶

کانال تلگرام : dr_mehdirasti

ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@