۱۳ دی ۱۳۹۶

عمل کوچک کردن باسن

عمل کوچک کردن باسن

راه و روش‌های کوچک کردن و لاغری باسن

داشتن باسنی کوچک‌تر، سفت‌تر و خوش فرم‌تر خواسته بسیاری از بانوان و آقایان است. باسن از سه عضله به نام عضله‌های سرینی یا گلوتئال تشکیل می‌شود. عضله اصلی باسن عضله سرینی بزرگ یا گلوتئال ماکسیموس نام دارد که در واقع یکی از قوی‌ترین عضله‌های بدن است. عضله‌های سرینی بزرگ، متوسط و کوچک با بافت چربی موسوم به چربی زیرپوستی پوشیده می‌شود میزان چربی باسن تابع مستقیمی از سبک زندگی و ژنتیک است.

عمل کوچک کردن باسن

لیپوساکشن

یکی از روش های لاغر کردن باسن، لیپوساکشن است که شکل و اندازه باسن را بهبود می‌دهد و باسنی گرد و خوش‌تراش را به جا می‌گذارد. لیپوساکشن علاوه بر کوچک کردن باسن، تقارن و همواری سطح را نیز به دست می‌دهد تا دیگر روی باسن اثری از برآمدگی‌ها و توده‌های ناخوشایند به جا نماند. حداکثر ۴۰ درصد چربی تخلیه می‌شود تا تناسب دلخواه به وجود بیاید.

عمل لیپوساکشن باسن

عمل جراحی کوچک کردن و خوش فرم کردن باسن، بسته به نتایج مورد نظر، دو تا سه ساعت طول می‌کشد. دکتر پرویزیان روش‌های مختلف لاغری باسن را در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می‌دهند. کوچک کردن باسن غالباً از طریق لیپوساکشن به این روش انجام می‌شود که یک یا چند برش‌ کوچک روی چین باسن یا در امتداد “ترک” بالای باسن ایجاد می‌شود.

کانولا یا لوله بلند و توخالی وارد برش‌های کوچک می‌شود. بافت چربی به درون لوله مکیده می‌شود تا باسنی کوچک‌تر و خوش‌فرم‌تر ایجاد شود. البته دکتر پرویزیان به بیمار توضیح می‌دهند که لاغری حاصل از لیپوساکشن نمی‌تواند خیلی شدید باشد و تغییرات جزیی خواهد بود. استفاده بیش از حد از لیپوساکشن برای کوچک کردن باسن افتادگی پوست یا غیرطبیعی شدن شکل باسن را در پی خواهد داشت. در ادامه پرکاربردترین تکنیک‌های لیپوساکشن را معرفی می‌کنیم:

تامسنت لیپوساکشن

در تامسنت لیپوساکشن مقدار زیادی مایع برای افزایش فضای بین عضله و بافت چربی ناحیه مورد نظر به کار برده می‌شود. جراح پلاستیک به کمک این تکنیک بیشتر و راحت‌تر می‌تواند کانولا را برای متلاشی کردن سلول‌های چربی حرکت دهد. این نوع لیپوساکشن با توجه به ناحیه تحت درمان معمولاً دو ساعت و نیم تا چهار ساعت زمان می‌برد.

لیپوساکشن سوپر وت

روش لیپوساکشن سوپر وت تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود یا این که بیمار داروی آرام‌بخش دریافت می‌کند و محل درمان به طور موضعی بی‌حس می‌شود. این تکنیک ۱ تا ۳ ساعت زمان می‌برد و مدت عمل به اندازه محل درمان بستگی دارد. در این روش نیز مایع در حجمی تقریباً برابر با روش تامسنت به کار برده می‌شود.

لیپوساکشن قدرتی (پاور اسیست لیپوساکشن)

در لیپوساکشن به کمک نیرو یا PAL نیز از کانولای مخصوص استفاده می‌شود. کانولا در این روش حرکت‌های مکانیکی دارد. بهره‌گیری از نیروی مکانیکی تعداد و اندازه حرکت‌های دستی جراح را کاهش می‌دهد. این عمل به دلیل محدود شدن حرکت کانولا کم دردترین و راحت‌ترین روش برای بیمار است.