جراحی سینه، شکم و لیپوساکشن

Home | جراحی سینه، شکم و لیپوساکشن

جراحی زیبایی سینه:

جراحی زیبایی سینه

سینه ها در طول عمر تغییرات زیادی می کنند. بطبع برای کار زیبایی روی سینه باید اقدامات متفاوتی انجام دهیم. از جمله اقداماتی که روی سینه ها انجام می گیرد، بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و لیفت سینه است و در مورد آقایان شایع ترین کاری که ما روی سینه انجام می دهیم رفع بزرگی سینه است که با عمل لیپوساکشن اصلاح می شود.

بزرگ کردن سینه:

در جراحی بزرگ کردن سینه، امروزه از دو روش استفاده می شود.روش اول تزریق جربی و روش دوم استفاده از پروتز ها هستند. در دروش تزریق چربی، ابتدا چربی از نواحی مختلف بدن که برجشتگی دارد، لیپوساکشن شده و جمع آوری می شود و سپس این چربی ها آماده شده و در زیر بافت چربی پوست سینه تزرق می شود. ما در تکنیک جدید، چربی ها را وارد نسج سینه نمی کنیم. بنابراین آن تصاویر مشکوکی که اشتباه می شد در تزریق چربی با سرطان سینه و باعث شده بود که یک مدت طولانی از این روش استفاده نشود، برای بزرگ کردن سینه پرهیز کنیم.بنابراین با این کار از چربی خود بدن استفاده می شود و نتایج جراحی بسیار خوب و زیبایی به دست می آید. اما عملی طولانی و با مراقبت های خاص خود می باشد. روش دوم استفاده از پروتزها می باشد که شایع ترین روش برای بزرگ کردن سینه هاست.پروتزها که امروزه استفاده می شود کاملا سالم و بدون زیان است و از نظر جنس محتوای داخلی با دیگر پروتز ها که از آب و یا ژل پر می شد، متفاوت است. به علاوه از نظر ظاهر بیرونی باز متفاوت است. در حالت های گرد، قطره اشکی و آناتومیکال (راست و چپ) می باشد.

بنابراین در هر بیماری با شرایطی که شکل سینه آنها دارد، جراح انتخاب می کند که بهترین پروتز و بهترین شکل و بهترین قوام کدام است و آن را برای بیمار انتهاب می کند. جراح وقتی پروتز را انتخاب کرد، متناسب با وضعیت بیمار آن را یا در مجاورت بافت پستان قرار می دهد یا در زیر عضله سینه. در خانم هایی که جوان هستند و احتمال برداری و شیر دهی در آنها وجود دارد، جراح بهترین انتخابش این است که پروتز را زیر عضله سینه بگذارد. در این حالت پروتز با نسج پستان تماس ندارد و آن فر می تواند شیر دهی را انجام دهد.  اما در کسانی که زایمان های قبلی داشته اند، شاید یکی از بهترین مناطقی که پروتز را می توان قرار داد در مجاورت بافت سینه است که پوست اضافه ای که در ناحیه سینه است به این صورت مصرف شده و کاهش یابد.

برش سینه و جاگذاری پروتز:

جراح می تواند با سه روش پروتز را جاگذاری کند. از سیاهی سینه، از چین زیر پستان و از زیر بغل

انتخاب بهترین برش در افراد مختلف متفاوت است. با مشورت با بیمار و شرایطی که سینه بیمار دارد از لحاظ حجم، موقعیت و اینکه پروتز در چه نقطه ای بخواهد قرار بگیرد، جراح بهترین تصمیم را می گیرد.

کوچک کردن سینه:

در بیمارانی که دچار بزرگی سینه هستند، با دو روش جراحی می توانیم سینه ها را کوچک کنیم. روش اول لیپوساکشن. در سینه هایی که افتادگی زیاد ندارن و در شرایطی هستند که نمی خواهند به هیچ وجه برشی روی سینه آنها قرار بگیرد،  جراح می تواند از لیپوساکشن استفاده کند. نتایج بسیار خوبی دارد و امروزه زیاد انجام می شود.

تکنیک های کوچک کردن سینه:

در بیشتر مواقع بزرگی سینه همراه با افتادگی سینه هاست و در این مواقع ما بایستی با استفاده از برش جراحی، سینه ها را کوچک کنیم. در این تکنیک با یک برش یا دو برش این کار را انجام می دهیم. برشی از روبرو و برشی از زیر. در تکنیک های خیلی جدیدتر با استفاده از فقط یک برش جراحی عمودی ما می توانیم سینه ها را به نحوی بسیار زیبا و مطلوبی حجم را کوچک کرده و مدل آن را درست کنیم و افتادگی را اصلاح کنیم و حجم آن راکوچک کنیم.

لیفت سینه:

در مواردی که افتادگی سینه ها کم باشد، جراح می تواند با استفاده از روش ها و تکنیک های جدید فقط با برش دور سیاهی، لیف سینه را انجام دهد ولی در مواقعی که افتادگی زیاد باشد ، جراح می بایست حداقل از یک برش عمودی استفاده کند که در این روش سینه ها را مدل می دهد و از داخل جمع می کند و نتایج بسیار زیبایی بدست می آید.

بازسازی سینه:

آیا تا بحال با بیماری مواجه شده اید که به علت سرطان سینه،سینه خود را از دست داده باشد؟

امیدی که امروزه جراحی پیشرفته پلاستیک به این بیماران می دهد، بازسازی سینه است. جراح می تواند با استفاده از نسوج طبیعی بدن این بیماران، پستان را بازسازی کند و در همان زمانی که سینه را قطع می کند، سینه جدیدی را به این بیماران هدیه دهد.

رفع چربی های موضعی(لیپوساکشن):

لیپوساکشن

بعد از طراحی لیپوساکشن انقلاب بزرگی در عمل زیبایی اتفاق افتاد، نتایج خیره کننده با کمترین تهاجم و آسیب به بافت های بدن. انقلاب بزرگی بود که در سال ۱۹۹۰ به این طرف به تکنیک و بلوغ خود رسید. ما هر قسمتی از بدن که چربی داشته باشد، از بالاترین قسمت صورت تا پایین ترین قسمت ساق پا را می توانیم لیپوساکشن کنیم. لیپوساکشن بعد از شل کردن بافت چربی با تزریق مایعی مخصوص که از مخلوطی از سرم فیزیولوژیکی، لیدوکائین، آدرنالین و بی کربنات است و بعد از توفقی که به مدت یک ربع تا نیم ساعت است به بیمار می دهیم، با عمل لیپوساکشن توسط سوراخ های ریزی که در نقاط مخفی بدن صورت می گیرد، انجام می شود. با یک دستگاه مکنده، با یک لوله بسیار ریز چربی از نواحی که تجمع چربی در آنجا است، خارج خواهد شد.

کاربرد لیپوساکشن:

عمل لیپوساکشن عملی برای لاغر شدن نیست، بلکه لیپوساکشن عملی برای اصلاح فرم بدن و رفع چربی های موضعی است. بنابراین بهترین بیماران برایلیپوساکشن بیمارانی هستند که اضافه وزن ندارند و یا حداقل ۵ تا ۱۰ درصد اضافه وزن دارند.بلکه در عین اینکه وزن طبیعی دارند، در ناحیه ای از بدن این بیماران چربی به شکل بسیار زشتی تجمع کرده است. لیپوساکشن علاج این تجمع های چربی است.

آیا جراحی لیپوساکشن برگشت دارد؟ وقتی لیپوساکشن می کنیم و چربی هایی که در یک ناحیه تجمع پیدا کرده را از بین می بریم و زیبایی را به اندام بر می گردانیم، آیا بعد از این که بیمار چاق شود، آن زیبایی بدست آمده را از دست می دهد؟ هم بلی و هم خیر.

به این صورت است که اگر فرد تا میزان خیلی کمی چاق شود، این چربی های دیگر در آن نواحی تجمع نمی کنند. چون سلول های چربی از آن ناحیه حذف شده است. پس چاقی به نواحی دیگری از بدن می رود ولی اگر بیش از اندازه چاق شود، مسلما بخشی از این چاقی به همان ناحیه باز می گردد. بنابراین نتایج زیبایی لیپوساکشن تا مادامی که وزن به همان اندازه باشد، باقی می ماند و یا در مواقعی که بیمار مقداری افزایش وزن داشته باشد، آن نتایج زیبایی همچنان پابرجاست.

لیپولیز:

لیپوساکشن پیشرفت زیادی کرده است، چه در زمینه تکنینک چه در زمینه تکنولوژی. تکنولوژی هایی که الان به مدد کار ما آمده است، لیزر لیپولیز و اولتراسونیک لیپولیز.

در نواحی که تجمع چربی به میزان کم وجود دارد ما فقط می توانیم از لیپولیز استفاده کنیم. چربی ها لیز شده، آب شده و از طریق سیستم لنفاتیک جذب می شوند. ولی در مواقعی که حجم آن بیشتر باشد علاوه بر لیپولیز بایدلیپوساکشن به دنبال آن صورت گیرد.

نتایج درخشانی حاصل شده چه در تکنیک چه در نتایج زیبایی چه در عوارض. هرچه تجربه جراح در عمل لیپوساکشن بیشتر باشد و دقت بیشتری داشته باشد، نتایج خیره کننده تر و بهتری حاصل می شود. استفاده غلط از دستگاه های لیزر لیپولیز و اولتراسونیک لیپولیز ممکن است اثرات بسیار ناپسندی را باقی بگذارد. بطوریکه اگر یک راهنمایی بزرگ برای شما داشته باشم و تجربه خود را در اختیار شما بگذارم این است که اگر میزانی که می خواهیم لیپوساکشن کنیم، مردد بمانیم بین اینکه مقدار آن کم باشد یا زیاد، باید کم را انتخاب کنیم، زیرا اگر بافتی از چربی باقی بماند، می توانیم بعدها آن را اصلاح کنیم و لی اگر لیپوساکشن به میزان زیادی صورت گیرد، چاله ای به وجود می آید که برای اصلاح آن اقدامات وسیع تر و سختری نیاز دارد.

و در پایان آن چیزی که الان در جراحی زیبایی اتفاق می افتد این است که ما هیچ بافتی از بدن را اعم از چربی، پوست و یا عضله را حذف نمی کنیم و دور نمی ریزیم. هر بافتی که از بدن خارج شود، قبلا طراحی می کنیم که آیا در نقطه دیگری از بدن به آن احتیاج داریم یا خیر.

جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی):

آبدومینوپلاستی

خانم ها بعد از زایمان دچار مشکلاتی در ناحیه شکم می شوند. در پوست، چربی و ظاهر برجسته شکم. بعد از زایمان پوست شل می شود، ترک می خورد، چربی ها در نواحی مرکزی شکم، دور ناف و پهلو ها تجمع پیدا می کند، عضلات شکم شل می شوند. این شلی عضلات باعث برآمده شدن شکم می شوند. پوست اضافی در ناحیه ناف کاملا برداشته می شود، ترک ها در این ناحیه کاملا رفع می شود. اما پوستی که در ناحیه بالای ناف قرار دارد، باید لیپوساکشنشود، ضخامت چربی آن کم می شود و همین پوست تمام سطح پوست شکم را خواهد پوشاند. در ناحیه پهلو ها، چربی ها لیپوساکشن می شود و در قدم آخر عضلات جداره شکم از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه شکم دوخته می شود. وقتی جراح پوست اضافه را برمی دارد، نواحی مختلف شکم و پهلوها رالیپوساکشن می کند و عضلات جداره شکم را از بالاترین نقطه شکم تا پایین ترین نقطه شکم می دوزد، یک شکم بسیار زیبا با اندازه کوچک به دست می آید.

در جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی) گاهی اوقات جراح اعمال جراحی متفاوت دیگری را همزمان انجام می دهد، مثلا لیپوساکشن ناحیه پشت، شکم و اندام ها. در این عمل در یک بیهوشی ما جراحی های متفاوتی را انجام می دهیم و نتایج بسیار خوبی را بدست می آوریم. چربی که از این ناحیه ها لیپوساکشنمی شود و برداشته می شود، در نواحی مختلفی از صورت استفاده می کنیم؛ همچون بزرگ کردن گونه، افزایش حجم لب ها، رفع چین و چروک صورت.

در برخی از بیماران که دچار لاغری بیش از حد می شوند، پوست در ناحیه شکم، پهلو و پشت ریزش بسیاری پیدا می کند.  در یک عمل جراحی بسیار پیچیده و طولانی، جراحی در ناحیه پشت، پهلو ها و شکم همزمان با هم انجام می گیرد. بطوریکه ناحیه میانی تنه این بیماران در این عمل اصلاح می شود. برش جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی در پایین ترین منطقه شکم صورت می گیرد، بطوریکه این برش در لباس زیر پنهان می شود. اگر تمام شرایط جراحی درست باشد، بیمار سیگار نکشیده باشد و ضایعات عروقی و دیابت نداشته باشد، جراحی با موفقیت صورت بگیرد و بعد از عمل جراحی عفونت اتفاق رخ ندهد، معمولا جای زخم بسیار خوب و مطلوبی خواهیم داشت. بیمار حداقل ۱۵ روز قبل از عمل جراحی باید سیگار خود را قطع کند، مصرف ویتامین E  باید قطع شود و فشار خون و سیستم قلب و عروقی آن کنترل شود. بیمار بعد از خروج از ریکاوری، یک شب در بیمارستان بستری می شود و بعد از ترخیص، مراقبت خاصی در منزل ندارد. استراحت می کند و از داروهای مسکن استفاده می کند و تا یک هفته به طور دائم از شکم بند استفاده می کند و بعد از آن به مدت ۶ هفته در طول روز و هنگام فعالیت بسته نگه می دارد.

<b><b><b>جراحی زیبایی شکم</b></b></b>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.