۱۹ مهر ۱۳۹۷

چاقی و روش لاغری تهاجمی

چاقی و روش لاغری تهاجمی

چاقی

کالری دریافتی اضافی در بدن به صورت چربی در نقاط مختلف بدن رسوب میکند.
البته نوع چربی و تراکم آن در قسمت های مختلف بدن متفاوت بوده است .
چربی بعضی از نواحی بدن نسبت به نواحی دیگر در مقابل ورزش و رژیم غذایی مقاوم تر می باشند.
داشتن اندامی متناسب ازمظاهر و معیارهای زیبایی می باشد و افراد چاق نوعا در انتخاب و پوشش لباس نیز همیشه دچار مشکل می باشند.

روش لاغری تهاجمی

از سالیان قبل پزشکان با اعمال مختلف جراحی اقدام به برداشتن چربی های اضافی می نمودند
که در پی آن با ابداع روشهای لیپو ساکشن ،انجام اعمال جراحی های تهاجمی جای خود را به این تکنولوژی داده است .در این روش پس ازتزریق مایعات مخصوص به محل مورد نظر ضمن ایجاد بی حسی ،مخلوطی از چربی ومایع تزریق شده بوسیله میله ای که در داخل بافت چربی فرو می رود، باکمک دستگاه ساکشن(مکنده) خارج می گردد.اگر چه این روش نسبت به عمل جراحی کمتر تهاجمی می باشد،لیکن باز هم روشی تهاجمی محسوب گردیده و نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد و در صورت عدم احتیاط و دقت لازم ممکن است با سوراخ نمودن جدار پریتوئن وارد فضای شکم شده و یا به اجزا داخلی آن آسیب برساند.

نوعی دیگر ازدستگاههای لیپو ساکشن مجهز به امواج اولترا سونیک بوده و با ایجاد حرارت بافت چربی را تخریب می کنند.با ورود لیزر به حیطه کار زیبایی ،لیزر در این پهنه لاغر سازی نیز وارد گردیده و لیزر های لیپولیز به بازار آمد که تکنولوژی آن از نظر اصول مانند لیپو ساکشن بوده لیکن تخریب بافت چربی بوسیله میله ای که سر آن دارای نور لیزر می باشد ،انجام می گردد.

در انواع جدیدی از این دسته از روش ها که لیپوماتیک اینفراسونیک نام دارد چهار چوب کلی همام لیپو ساکشن بوده ولی تخریب بافت چربی در این روش با لرزش میله مخصوص توسط هوای فشرده، در بافت چربی صورت می گیرد. روش های شرح داده شده فوق  تهاجمی بوده و نیاز به سوراخ کردن شکم ، تخریب بافت چربی و کشیدن آن به بیرون می باشد ،در عوض در این روش ها مقداربیشتری از حجم چربی را می توان خارج نمود.

آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستيک و زيبايی
کانال تلگرام : dr_mehdirasti
ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@