۲۱ مرداد ۱۳۹۹

ورم لب بعد از عمل بینی (علل و درمان)

ورم لب بعد از عمل بینی (علل و درمان)
ورم لب بعد از عمل بینی یکی از مسائلی است که برای عده ای از بیماران اتفاق می‌افتد و این مسأله باعث نگرانی این دسته از بیماران می شود. در این مقاله تصمیم داریم تا علل ورم لب بعد از عمل بینی را بیان کنیم و راه درمان آن را برای شما شرح دهیم.

تاثیر جراحی بینی بر فرم لب ها

در جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) به دلیل آنکه زاویه نوک بینی تغییر می‌کند و نوک بینی سربالا تر می‌شود، فاصله نوک بینی از لب بالایی افزایش پیدا می‌کند و فرم لب ها بهتر نشان داده می‌شود. اما با انجام جراحی زیبایی بینی تغییری در شکل لب ها به وجود نمی‌آید. همچنین بعضی از بیماران نیز هستند که از تاثیر عمل بینی بر لبخند خود نگرانی دارند. عمل زیبایی بینی تغییری در شکل و فرم لبخند بیمار نداشته و لبخند بیمار همانند قبل از انجام جراحی بینی می‌باشد.  

دلیل ورم لب پس از جراحی بینی

پس از عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) بینی و اطراف بینی دچار ورم و کبودی شده و رفته رفته ورم و کبودی اطراف بینی طی چندین هفته پس از جراحی از بین می‌رود اما ورم بینی تا یکسال زمان لازم دارد تا به طور کامل از بین برود. البته ورم بینی تا شش ماه اول روند سریع را برای فروکش کردن طی می‌کند و پس از آن تغییر در روند فروکشی ورم بینی کند و نامحسوس انجام می‌شود و در بیشتر موارد خود بیمار متوجه این تغییرات نمی‌شود. یکی از قسمت های که پس از جراحی زیبایی بینی دچار ورم می‌شود لب بالایی بیمار است که در روز های اولیه پس از جراحی امکان دارد ورم زیبایی داشته باشد و به مرور پس از جراحی این ورم از بین می‌رود و لب بالایی به حالت اولیه خود باز می‌گردد. مصرف آناناس و استفاده از کمپرس یخ برای سرعت بخشیدن به از بین رفتن ورم و کبودی های ایجاد شده پس از عمل جراحی بینی بسیار کمک کننده می‌باشد و همچنین تا مدتی پس از عمل جراحی بینی لازم است تا مصرف نمک به دلیل آنکه باعث بیشتر شدن ورم و کبودی می‌شود را به حداقل خود برسانید.

اگه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.
در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.