نکات مهم استفاده از عینک بعد از جراحی بینی چیست؟

نکات مهم استفاده از عینک بعد از جراحی بینی چیست؟

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی تا مدتی پس از آن ، ممنوع است . در صورتی که استفاده از عینک ضرورت دارد ، تنها در مواقع لزوم و آن هم برای مدت زمان کوتاهی مجاز به استفاده از عینک می باشید . دراین شرایط نیز ، توصیه می شود تا عینک را به وسیله یک تکه چسب به پیشانی چسبانده شود ، تا وزن عینک آسیبی به بینی تان نرساند .

 

بعد از جراحی بینی استخوان های بینی ،حدوداً بین یک تا دو ماه نرم می باشد و اگر به روی استخوان بینی فشار بیاید امکان دارد منجر به تغییر فرم استخوان گردد .

همچنین با توجه به اینکه  به طور معمول ، حدوداً ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی ، بروی بینی گچ یا قالب پلاستیکی ( اسپلینت ) وجود دارد و استخوان ها در موقعیت جدید ثابت نگه داشته می شوند ، نسبتاً در حالت تازه خود فیکس می گردند ، اما کاملاً ثابت نمی شوند .البته در طی این مدت می توان از عینک استفاده نمود ، ولی بعد از برداشتن قالب ، پیشنهاد می شود طی این مدت از لنز طبی استفاده نمایید و پس از آن با نظر پزشک از هفته ششم تا هشتم به بعد از عینک های طبی بدون فرم استفاده کنید .ضمناً با توجه به اینکه عینک های آفتابی عموماً سنگین هستند ، بهتر است بین ۶ تا ۱۲ ماه از عینک های آفتابی استفاده نکنید .

در صورتی که تصمیم دارید تا چشم هایتان را لیزیک کنید ، بهتر آن است تا اول چشم های تان را عمل کنید ، سپس اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی نمایید ، تا پس از انجام عمل جراحی بینی مشکلی برای عینک نداشته باشید . درصورتی که به هر دلیلی می خواهید ابتدا بینی تان راجراحی کنید و پس از آن برای جراحی  چشم اقدام نمایید ، مانعی ندارد . حداقل فاصله زمانی لازم بین جراحی بینی و لیزیک چشم بنا به شرایط و نظر پزشک از دو تا چهار هفته متغیر است .

رینو پلاستی به معنای تغییر فرم بینی است وو به منظور زیبایی بیشتر ظاهر بینی صورت می گیرد اما لازم است تا جراح  ، با به کار گیری تکنیک های جراحی زیبایی بینی و جراحی پلاستیک و عدم ایجاد اختلالات تنفسی برای انجام جراحی دست به کار شود .

جراح بینی اصفهان

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.