قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل

قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل

قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل: اکثریت بیمارانی که جراحی بینی انجام میدهند پس از عمل به دنبال راه های کاهش ورم بینی و یا قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل هستند. به راستی یکی از دغدغه های پس از عمل زیبایی بینی ورم بینی می‌باشد که با توجه به طولانی بودن زمان از بین رفتن ورم بینی (حدودا یک سال) بیماران دچار نگرانی از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود می‌شوند.

در این مطلب برای شما استفاده از قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل (رینوپلاستی) را مطرح کرده‌ایم تا با موارد مصرف و فواید و مضرات آن آشنا شوید.

قرص کاهش ورم بینی بعد از عمل

ابتدا باید بگوییم به هیچ وجه استفاده از قرص های خوراکی کورتن دار توصیه نمی شود زیرا در کنار تاثیر بسزای آن برای کاهش ورم بینی، به شدت برای بدن مضر می‌باشد و تأثیرات منفی زیادی برای بدن دارد.

همچنین استفاده از آمپول کورتن با دوز کم که به بینی تزریق می‌شود برای بدن ضرر آنچنانی ندارد اما به دلیل آن که کاهش دهنده سریع ورم بینی می باشد امکان دارد به طور یکنواخت کاهش ورم بینی نداشته باشد و بینی نامتقارن شود.

اما در ادامه مطلب استفاده از دو قرص برای کاهش ورم بینی را به شما معرفی کرده که به نسبت از عوارض کمی برخوردار می‌باشند و بیماران می‌توانند با مشورت پزشک خود از این قرص ها استفاده نمایند.

قرص آناهیل برای ورم بینی

قرص آناهیتا از بروملین که ماده ای در آناناس است و برای کاهش ورم بینی و کبودی بینی مفید است. ساخته می‌شود و برای رفع کبودی بینی و ورم بینی بسیار مفید می‌باشد.نحوه مصرف این قرص ترجیحا باید با نظر و مشاوره پزشکتان باشد. اما استفاده از این قرص به مدت حداقل ۳ ماه پس از عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) روزانه ۳ مرتبه توصیه می‌شود.

همچنین این قرص برای رفع التهاب پوست بینی مفید می‌باشد و با مصرف آن التهابات پوستی نیز بهبود می‌یابد.

مصرف قرص آناهیتا عوارضی نداشته و همچنین بیمارانی که مصرف قرص را ترجیه نمی‌دهند نیز می‌توانند با مصرف آناناس بروملین لازم برای کاهش ورم بینی را تامین کنند.

قرص راکوتان برای کاهش ورم بینی

قرص راکوتان یکی دیگر از قرص های می باشد که برای کاهش ورم بینی البته بیشتر در بینی گوشتی می‌تواند مفید باشد.

بینی گوشتی به دلیل ضخامت زیاد پوست بینی باعث می‌شود تا بینی بزرگ نشان بدهد و ورم بینی نیز با کندی کاهش یابد. که در بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی ورم بینی دیرتر فروکش می‌کند و در بعضی موارد بیش از یک سال ورم بینی به طور کامل از بین می‌رود.

قرص راکوتان با خاصیت زیادی که برای رفع چربی پوست دارد باعث می شود ضخامت پوست کاهش پیدا کند و همچنین ورم بینی فروکش کند تا بینی بیمار به شکل مناسب و ایده‌آل برسد.

البته قرص راکوتان می‌تواند به شدت برای کبد مضر باشد و نیاز است تا پیش از مصرف حتما آزمایش خون داده شود و فاکتور های کبد بررسی شود. همچنین هر ۳ ماه یک بار مصرف این قرص نیاز است تا مجدد آزمایش خون برای بررسی فاکتور های کبد انجام شود.

مصرف این قرص باید تحت نظر پزشک پوست باشد و میزان دوز نیاز برای مصرف و مدت زمان مصرف قرص راکوتان به بیمار توضیح داده شود. اما به طور کلی دوره مصرف این قرص ۶ ماهه بوده و روزی یک قرص باید مصرف گردد.

جراح بینی اصفهان

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.