۱۲ مرداد ۱۳۹۹

علت ریزش مژه بعد از عمل بینی

علت ریزش مژه بعد از عمل بینی
عده ای از بیماران هستند که پس از عمل زیبایی بینی از ریزش مژه های خود نگران هستند در این مقاله تصمیم داریم تا به علت ریزش مژه بعد از عمل بینی بپردازیم با ما همراه باشید.

دلیل ریزش مژه ها بعد از جراحی بینی چیست؟

عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) همانند دیگر جراحی های زیبایی عوارضی دارد که اکثر این عوارض ها موقتی بوده و جای نگرانی برای بیمار وجود ندارد. ریزش مژه نیز یکی از عوارض موقتی بعد از جراحی بینی می باشد که با گذشت زمان پس از عمل رینوپلاستی ریزش مژه ها برطرف می‌شود. دلیل ریزش مژه ها بعد از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) به دلیل استفاده از پماد چشمی هنگام بیهوشی و سپس شستشوی صورت بیمار پس از جراحی با بتادین است که در بعضی از بیماران به دلیل حساسیت به پماد چشمی و یا بتادین پس از جراحی دچار ریزش مژه می شوند.   البته همانطور که گفته شد این مورد موقتی است و حجم ریزش مژه نیز آنچنان زیاد نمی‌باشد که دچار کچلی مژه ها بشود. ولی باز حجم ریزش برای بیمار مشهود است. که باعث نگرانی و ترس بیمار می‌شود. اما باید صبور باشید تا رشد مژه ها مجدد به حالت سابق خود بازگردد. در مواردی نیز بیمار پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) دچار ریزش ابرو می شود. که این مشکل هم همانند ریزش مژه به همان دلیل موارد گفته شده می‌باشد. که با گذر زمان و رویش مجدد ابروها به شکل سابق خود باز می‌گردد.

راه تقویت رویش مژه و ابرو

همچنین می‌توانید با روش های خانگی به تقویت رویش مژه و ابروی خود پس از عمل بینی بپردازید. برای این منظور می‌توانید با مصرف ویتامین E ، تخم مرغ ، روغن زیتون و یا مالش روغن رزماری ، روغن هسته انگور و یا ژل آلوئه ورا به ابروها و مژه خود به تقویت رشد آنها کمک کنید. پس در این مقاله علت ریزش مژه بعد از عمل بینی را متوجه شدیم پ راه های تقویت رشد مژه و ابرو را برای شما بیان کردیم تا اگر شما نیز دچار چنین عوارضی پس از جراحی زیبایی بینی خود شدید راه مقابله کردن با آن را بدانید.

اگه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.
در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.