۱ مرداد ۱۳۹۹

خوردن مسکن بعد از عمل بینی

خوردن مسکن بعد از عمل بینی
یکی از مواردی که برای کنترل درد پس از جراحی زیبایی بینی کمک کننده می‌باشد خوردن مسکن بعد از عمل بینی است. در این مقاله تصمیم داریم تا به راهنمایی خوردن مسکن بعد از عمل بینی بپردازیم تا ببینیم کدام مسکن ها برای مصرف پس از عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) مناسب می‌باشد و از کدام مسکن ها باید دوری کرد. با ما همراه باشید…

مسکن های مناسب

بعد از عمل بینی در صورت داشتن درد بیمار می‌تواند مسکن مصرف کند اما این که کدام نوع مسکن برای بیمار مناسب می‌باشد مهم است که در زیر مسکن هایی که برای بعد از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) مناسب می‌باشد را معرفی کرده ایم :
  • استامینوفن
  • استامینوفن کدئین
  • ناپروکسن
  • ژلوفن
این مسکن ها برای بعد از عمل رینوپلاستی (جراحی بینی) مناسب است اما میزان دز مصرفی باید با مشورت پزشک باشد تا میزان مصرف مسکن نسبت به شرایط بیمار توسط جراح بینی تجویز شود. اما به طور کلی مصرف مسکن بعد از جراحی زیبایی بینی هر ۶ ساعت یک بار تجویز می‌شود که باید به طور منظم مسکن مصرف شود تا درد بینی بیمار کاهش یابد و از بین رود.  

مسکن هایی که نباید مصرف شود

مصرف بعضی مسکن ها مثل آسپرین، ایبوپروفن، ادویل و نوپرین به دلیل آنکه خاصیت رقیق سازی خون را دارند پس از عمل زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) اصلا توصیه نمی‌شود و باید از مصرف این مسکن ها خودداری شود. زیرا به دلیل رقیق سازی خون باعث خون ریزی در محل بخیه ها می‌شود که این موضوع برای بهبود زخم ها خطرناک می‌باشد.

توصیه دکتر

در این مقاله متوجه شدیم چه مسکن هایی برای مصرف پس از جراحی بینی مناسب هستند و چه مسکن هایی نباید مصرف شوند. اما برای مصرف هر مسکن حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید چون امکان دارد آن مسکن که می‌خواهید مصرف کنید برای شرایط شما مضر باشد.

اگه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.
در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.