۴ آذر ۱۳۹۷

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوساکشن که نام های دیگر آن لیپوپلاستی، لیپکتومی یا لیپو است، نوعی جراحی زیبایی است که چربی های بدن را شکسته و از بدن خارج می کند.
لیپوساکشن عموما در ناحیه شکم، ران ها، باسن، گردن، چانه و قسمت بالا و عقب بازوها و پشت ساق پاها استفاده می شود.لیپوساکشن یک روش برای کاهش وزن کلی نیست و درمانی برای چاقی محسوب نمی شود.
به علاوه لیپوساکشن برای برطرف کردن سلولیت، فرورفتگی ها یا خطوط زخم استفاده نمی شود و هدف آن زیبایی است – در این روش بیمار تمایل به تغییر وضعیت بدن خود و تقویت آن را دارد. لیپوساکشن به طور دائم سلول های چربی را از بین برده و شکل بدن را تغییر می دهد. با این حال اگر فرد بعد از انجام عمل لیپوساکشن سبک زندگی سالمی نداشته باشد، خطر باقی ماندن سلول های چربی و رشد مجدد آنها زیاد خواهد شد.

در زمان انجام لیپوساکشن چربی از طریق یک دستگاه تو خالی – کانولا – که زیر پوست قرار می گیرد از بدن خارج می شود. یک خلا قوی با فشار بالا در کانولا استفاده می شود. زمانی که لیپوساکشن برای بخش های خیلی کوچک استفاده می شود، بی حسی موضعی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

لیپوماتیک Lipomatic یک تکنولوژی خاص است که ویبره یا لرزش مداوم ایجاد می کند. در روش لیپوماتیک جراح عمل را به یک روش راحت و بدون استفاده از نیروهای فیزیکی انجام می دهد، در حالیکه استفاده از نیروهای فیزیکی در روش لیپوساکشن طبیعی است. در روش لیپوماتیک Lipomatic حرکت در زمان انجام عمل همیشه با یک سرعت باقی می ماند و در نتیجه عمل کوتاه تر و دوره بهبود بهتر انجام می شود.لیپوماتیک مورد تایید FDA است.

 

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

لیپوماتیک یک دستگاه با هوای فشرده است که به یک کانولا متصل است و به طور خودکار ۳۶۰ درجه می چرخد. کانولا دارای ارتعاش ثابتی است که سلول های چربی را بدون آسیب دیدن پوست و بافت های اطراف، به ذرات کوچک تبدیل می کند.


آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
کانال تلگرام : dr_mehdirasti
ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@