۱۹ آبان ۱۳۹۷

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

جراحی زیبایی بینی را با دو روش بسته و باز انجام می دهند.
در روش های قدیمی تر بیشتر از روش بسته جهت جراحی بینی استفاده می کردند.
اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی در برخی موارد از جراحی بسته استفاده میکنند.

جراحی بینی با روش بسته  

در روش بسته برش ها از داخل بینی زده می شوند و بعد از آن پوست توسط وسیله ای مخصوص بالا نگه داشته می شود تا جراح بینی بتواند روی بینی کار انجام دهد. دید چشم در این روش کمتر است. در این روش از طریق برش های داخلی که بالا و پایین داده می شوند، غضروف های نوک بینی را اصلاح میکنند و بیرون می کشند.روش بسته بیشتر برای افرادی که قوز کوچکی دارند و نمی خواهند تغییرات خاصی در نوک بینی ایجاد گردد مناسب است. در این روش درد و تورم کمتر است و ترمیم ها سریعتر انجام میگیرد.

مزایای روش بسته

  • درد و تورم کمتر.
  • جای بخیه و برشی بر روی پوست دیده نمی شود.
  • زمان عمل کوتاه تر.

جراحی بینی با روش باز 

در روش باز برشی در بین سوراخ های بینی یا همان ناحیه کلوملا می زنند. در این روش پوست بینی را بلند می کنند و جراح می تواند تمامی قسمت های بینی را مشاهده کند و راحتتر و با دقت بیشتر زیر دید مستقیم جراحی بینی را انجام دهد. این نکته را باید بدانید که برش پره های بینی هیچ ربطی به جراحی باز و بسته ندارد و جهت کوچک کردن سوراخ های بینی برش داده می شود و در هر دو روش جراحی اگر پره های بینی بزرگ باشد جهت کوچک کردن آن باید برش داده شود.

مزایای روش باز

  • دید جراح بهتر است.
  • قدرت مانور و توانایی انجام عمل در این روش بیشتر است.

عمده ترین تفاوت جراحی بینی باز و بسته بین نحوه برش آن می باشد. که در روش باز برش در ناحیه کلوملا زده می شود که با تبحر پزشک و مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی جای برش به مروز زمان از بین می رود و باقی نمی ماند.

 

آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستيک و زيبايی
کانال تلگرام : dr_mehdirasti
ارتباط با مطب :clinic_drmehdirasti@