۲۷ آذر ۱۳۹۸

تاثیر خندیدن در جراحی بینی

تاثیر خندیدن در جراحی بینی

در این مقاله از وب سایت دکتر مهدی راستی اردکانی به بررسی موضوع:

تاثیر خندیدن در جراحی بینی می پردازیم، بهتون پیشنهاد میکنم تا آخر این مطلب رو مطالعه کنید و سوالات خود را در بخش نظرات برای آقای دکتر ارسال نمایید:

خندیدن پس از جراحی بینی

اغلب برای بیمارانی ایجاد مشکل خواهد کرد که در عمل، پایین آمدن نوک بینی در هنگام خندیدن را اصلاح کرده اند‌ ؛ در این افراد، جراح برای جلوگیری از پایین آمدن مجدد بینی عضلاتی را در قسمت بین لب بالایی و نوک بینی را قطع می کند، که این عمل کاری طبیعی در جراحی بینی است.

خوشبختانه پس از اتصال دوباره این عضلات به هم، که حدود دو تا سه هفته طول می کشد، خندیدن به حالت قبلی خود باز می گردد و مشکل آن رفع می شود‌ .

اصلی ترین و عمده ترین علت عدم امکان خندیدن پس از عمل بینی، وجود تورم و التهاب در صورت فرد است که مانع از خندیدن فرد می شود، البته با کاهش تورم و کبودی ها این مشکل نیز برطرف می شود‌ .

بعد از عمل بینی، انقباض عضلات صورت، باعث انتقال کشش به محل بخیه ها و بینی خواهد شد. بعلاوه عمل انقباض در عضلات پره بینی (که باعث حرکت پره بینی میشوند) نیز اتفاق خواهد افتاد.

به همین دلیل دراوایل دوران بعد از جراحی بینی امکان اینکه بخیه ها و بافت ها با خندیدن باز بشوند وجود دارد. چرا که خندیدن بینی را حرکت خواهد داد و این حرکت بینی عمل شده را تحت تاثیر قرار میدهد‌‌ .

اثرات خنده بر شکل بینی بعد از جراحی بینی

برای جلوگیری و درمان پایین آمدن بینی امروزه روش های متنوع و فراوانی وجود دارد. بهترین و محبوب ترین در این دوره روشی است که در پروسه جلوگیری از روند افت بینی به جای برداشتن و کم کردن بافته ها به گسترش بافت ها تاکید شود.

برای اینکه بینی پس از دراز مدت دچار افتادگی نشود، بافت ها و ناهنجاری هایی که از قسمت های مختلف بینی حذف و برداشته می شوند، در قسمت های مختلف بینی استفاده خواهد شد چرا که باعث می شود از اسکلت بینی به شکل بهتری حمایت شود.

یکی از موارد پر کاربرد در این روش برداشتن غضروف نوک بینی و کاشت آن در قسمت ستون بینی می باشد که کار پایه حمایتی و ستون اصلی در قسمت فوقانی بینی را انجام می دهد. ( این اقدام خندیدن بعد از عمل را به طور موقت و به مدت ۲ تا ۳ هفته برای شما سخت خواهد کرد.)

عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

از آن جایی که در حین خندیدن حدود ۱۷ عضله صورت تحریک می شود. لذا تاثیر آن بر روی حالت چهره بسیار عمیق است.

بهتر است در دوران نقاهت بعد از عمل بینی خود خنده های عمیق نداشته باشید و به خنده های کوتاه و به سبک مونالیزا بسنده کنید. البته لازم نیست یکسال کامل را این گونه باشید.

پیامد های خندیدن بعد از عمل بینی

  • ۲ تا ۸ هفته رعایت این مورد می تواند کافی باشد.
  • اما همانطور که گفتیم این مورد برای بعضی ها حکم ترک عادت را دارد و امری بسیار دشوار است.
  • باید بگوییم که میزان خنده و شدت آن متفاوت است اما خنده شدید می تواند باعث بهم خوردن ساختار بینی عمل شده شود.

دکتر مهدی راستی جراح بینی اصفهان

  آقای دکتر مهدی راستی اردکانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 جراح بینی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید