۲۹ مرداد ۱۳۹۹

تاثیر جراحی بینی روی گونه

تاثیر جراحی بینی روی گونه
تعدادی از بیماران قبل از انجام جراحی زیبایی بینی از تاثیر جراحی بینی روی گونه پرس و جو می‌کنند. که تصمیم داریم در این مقاله به بررسی تاثیر جراحی بینی روی گونه بپردازیم تا ببینیم آیا واقعا عمل زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی تاثیری بر شکل گونه های بیماران دارد یا خیر ؟؟؟

تغییرات چهره بعد از عمل بینی

بینی یکی از اصلی ترین اجزای صورت برای ایجاد زیبایی و حفظ تناسب بین دیگر اجزای صورت می‌باشد. بی‌شک شکل بینی و بی نقص بودن آن تاثیر بسزایی در ایجاد تقارن بین دیگر اجزای صورت به وجود می‌آورد. تصور کنید فردی دارای چشمان رنگی و گونه های برجسته طبیعی باشد اما دارای بینی منقاری شکل و بزرگ باشد. به طبع در این فرد با داشتن بینی نامتقارن باعث می‌شود تا دیگر اجزای صورت که زیبا و متناسب می‌باشند کمتر زیبایی آنان به چشم بیاید.   بینی به دلیل آن که از دیگر اجزای صورت بیرون زده می‌باشد، بیشتر به چشم می‌آید و از آن جایی که تقریبا در مرکز صورت قرار گرفته است بیشتر در کانون توجه است. حال بیایید این نکته را در نظر بگیرید که اگر فردی دارای گونه های برجسته هم باشد، برجستگی گونه به اندازه برجستگی بینی نمی‌باشد و اگر بینی بد شکل باشد، در آن صورت از نمای نیم رخ زیبایی گونه برجسته زیبا به چشم نمی‌آید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا می‌توانیم این‌گونه دریابیم که با انجام عمل زیبایی بینی و ایجاد تناسب، دیگر اجزای صورت بیشتر در دید قرار می‌گیرند و زیبایی های دیگر صورت فرد بیشتر نمایان می‌شود. در انتها در ارتباط با رابطه جراحی زیبایی بینی با شکل گونه ها باید بگوییم که با انجام عمل بینی (جراحی رینوپلاستی) تغییری در شکل گونه ها به وجود نمی‌آید و تنها با انجام عمل بینی و کوچکتر شدن آن گونه ها خوش فرم تر به نظر می‌آید.
اگه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.
در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.

دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.