۲۴ تیر ۱۳۹۹

انحراف بینی بعد عمل

انحراف بینی بعد عمل

وجود انحراف بینی بعد عمل یکی از دغدغه های عده ای کم از بیماران است که با این موضوع مواجه می‌شوند. در این مقاله تصمیم داریم تا به بررسی علل بروز انحراف بینی بعد عمل زیبایی بینی بپردازیم. با ما همراه باشید…

دلایل انحراف بینی بعد عمل بینی

عمل زیبایی بینی یکی از دشوارترین عمل های زیبایی می‌باشد که برای بهترین جراحان بینی هم حدود ۵% از بیماران به نتیجه مطلوب و ایده آل پس از جراحی زیبایی بینی خود نخواهند رسید.
در واقع عمل بینی همانند یک هندوانه در بسته می‌ماند و عوامل گوناگونی پس از جراحی بینی در نتیجه عمل دخیل می‌باشند.
در ارتباط با انحراف بینی بعد عمل این عوامل را برای شما گرد هم آورده ایم تا با آنها آشنا شوید.

ورم بینی

ورم بینی یکی از عواملی است که پس از جراحی زیبایی بینی می‌تواند بینی را دارای انحراف نشان دهد. کاهش ورم بینی به هیچ عنوان تخت کنترل پزشک نمی‌باشد و به عواملی مثل جنس پوست، نگه داری درست بینی پس از عمل، نحوه چسب زدن بینی، جاذبه زمین، سن بیمار و … تاثیر دارد. در ثانی کاهش ورم بینی یکنواخت در بینی اتفاق نمی‌افتد و امکان دارد یک طرف بینی بیش از طرف دیگر کاهش ورم داشته باشد و بینی را دارای انحراف نشان دهد.

برای کاهش کامل ورم بینی باید حداقل یک سال صبر داشته باشید و تمامی مراقبت های لازم را از بینی خود حفظ بفرمایید و پس از آن در مورد نتیجه جراحی زیبایی بینی خود نظر بدهید و اگر ورم به طور یکنواخت از بین نرفته باشد این موضوع نمی‌تواند به تبهر پزشک شما مربوط باشد و عواملی که در بالا ذکر شد در آن دخیل است. که می تواند با تزریق آمپول کاهش ورم و یا انجام جراحی ترمیمی بینی به رفع آن اقدام کرد.

 

به جای ماندن مشکلات بینی پس از عمل

همانطور که گفته شد عمل زیبایی بینی همانند هندوانه ای در بسته می‌باشد که حتی در جراحی بهترین پزشکان هم ۵% امکان بازگشت ایرادات بینی وجود دارد.
توجه داشته باشید بینی ای که به شدت انحراف دارد با انجام عمل بینی درصدی امکان دارد انحراف بینی به دلیل کششی که به تیغه بینی می‌آورد پس از جراحی باز گردد و یا برای متقارن سازی سوراخ های بینی در اثر کج بودن بینی قبل از عمل پزشک باید بیش از بینی های بدون انحراف تمرکز و دقت به خرج دهد و در بعضی مواقع چون نمای روبروی بینی و صاف بودن آن از مهمتر است پزشک به دلیل انحراف بینی نمی‌تواند سوراخ های بینی را متقارن بسازد و اگر بخواهد این تقارن را در سوراخ های بینی حفظ کند نمی‌تواند انحراف بینی را به طور کامل از بین ببرد.

پس باید برای نتیجه جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) خود واقع بین باشید و انتظار ۱۰۰ درصدی رفع مشکلات بینی خود را نداشته باشید. زیرا بعضی از بینی ها به حدی پر کار و دارای مشکل هستند که هیچ پزشکی نمی‌تواند به طور کامل و بی نقص به رفع تمامی مشکلات بینی اعم از انحراف، قوز، مشکل تنفسی، بزرگی، افتادگی، عدم تقارن و … بپردازد.

توصیه دکتر 

در نتیجه بهتر است پس از انجام جراحی رینوپلاستی بیشتر به نیمه پر لیوان و رفع شدن اکثریت مشکلات بینی خود بنگرید تا بجای ماندن نواقص کمی که مانده است. و این نکته را هم در نظر داشته باشید که در اکثریت بیماران به طور کامل نواقص بینی آن ها در جراحی زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) از بین خواهد رفت و توضیحات گفته شده برای حدود ۵% از بیماران اتفاق می افتد.


اگه سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید.


در صورت مفید بودن مطلب را با دوستان به اشتراک بگذارید.


دکتر مهدی راستی اردکانی

 جراح بینی اصفهان

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با مطلب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.